Logo Ortem Sails

Falki Ortem Sails

Zadbaj o siebie

Relaks i joga pod żaglami z "Pani ma relaks"

Marzysz o wypoczynku, który łączy przygodę, bliskość natury, rozwój i błogi relaks? Chcesz podczas urlopu zadbać o swoje ciało i umysł?

Wybierz się w dobrostanowy rejs komfortowym jachtem po wybrzeżach Sardynii i Korsyki.

Podziwiaj piękno śródziemnomorskiej przyrody i zwiedzaj urokliwe portowe miasteczka. Praktykuj jogę na plaży, poznaj techniki redukcji stresu, w tym wspierające zdrowie ćwiczenia oddechowe i uziemiające medytacje. Pływaj w turkusowej wodzie i korzystaj ze słońca.

Organizatorem rejsu jest biuro OrtemSails, a praktyki dobrostanowe poprowadzi Ola Świstow – współzałożycielka projektu Pani ma relaks. Zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów!

Informacje

Akwen:
Sardynia i Korsyka
Termin:
25.08. - 01.09.2025.
Ilość dni:
7
Wolne miejsca:
4 miejsca
Kapitan:
Jan Domański
Cena:
999 EUR

Opis

Uwielbiasz kontakt z naturą, wodę, słońce i przygodę?

Będziemy żeglować po bajecznie pięknych zatokach Sardynii i Korsyki, które – nie bez powodu – nazywamy “Seszelami Europy“, pływać w turkusowej wodzie i zwiedzać najciekawsze zakątki wybrzeży.

Chcesz odpocząć w efektywny, zdrowy sposób?

Zaprosimy Cię na zajęcia jogi, warsztaty oddechowe, sesje relaksacji i uziemiające medytacje. Będziemy odpoczywać w bliskości z naturą i wspólnie gotować wg wskazówek dietetyka.

Pragniesz się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty?

Z tego rejsu wrócisz z wachlarzem nowych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Codzienne aktywności, warsztaty i inspirujące rozmowy, otworzą Cię na nowe możliwości.

 

Co znajdziesz na rejsie?

JOGA I MEDYTACJA

Podczas rejsu będziemy dbać o zdrowy ruch i wyciszające praktyki dla ciała i umysłu:

  • medytacje prowadzone (z instruktażem – możesz być kompletnym początkującym)
  • relaksacje pod gwiazdami w dźwiękach dzwoneczków koshi
  • pobudzająca Vinyasa Yoga na plaży (nie musisz mieć doświadczenia w jodze)

ĆWICZENIA ODDECHOWE

Podczas rejsu poznasz szeroki wachlarz praktyk relaksujących i prozdrowotnych, w tym wiele narzędzi dbania o zdrowie i równowagę, w które są wyposażone nasze ciała.

Dowiesz się czym jest zdrowy oddech i jak wiele benefitów możesz z niego czerpać. Poznasz ćwiczenia, dzięki którym można odbudowywać jego funkcjonalność i zwiększać świadomość ciała, a także dowiesz się jak możesz używać oddechu do redukcji stresu.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

To jedna z najlepszych destynacji w sierpniu – jest słonecznie, a ciepła woda jest idealna do kąpieli. Podczas rejsu odwiedziny oszałamiające, rajskie plaże, niespiesznie żeglując na krótkich odcinkach pomiędzy kolejnymi kąpielami w krystalicznie czystej wodzie i lądowymi atrakcjami. Odwiedzimy romantyczne zatoczki i luksusowe porty, będziemy spacerować po klifach i kamiennych miasteczkach, smakować pysznej kuchni i podziwiać piękno przyrody, wybierać najlepsze, najmniej zatłoczone przystanie, płynąc trasą:

Olbia – Costa Emeralda – La Maddalena – Lavezzi – Rondinara – Bonicafio – Tavolara – Olbia.

 

Co znajdzie się na naszej trasie?

Olbia – miasto z wygodnym lotniskiem położone w centrum najciekawszych atrakcji regionu.  Jest to najlepsze miejsce rozpoczęcia rejsu.

Costa Esmeralda – piękne wybrzeże usiane pięknymi zatokami, błękitną wodą oraz niesamowitymi posiadłościami. Znajduje się tu także jeden z najbardziej ekskluzywnych portów na Morzu Śródziemnym: Porto Cervo.

Porto Cervo – ekskluzywny i malowniczy port skupiający najbogatszych. Odbywa się tutaj wiele prestiżowych regat. Możesz też kupić np. Rols Roysa czy Lamborghini… a jeśli nie kupić, to przynajmniej wypożyczyć na jeden dzień Ferrari, Lambo czy Maserati :)

La Maddalena – to nazwa zarówno parku narodowego, archipelagu, wyspy, jak i miasta, które oczywiście odwiedzimy. Tutaj znamy dwie najlepsze lodziarnie w mieście, a może i w całych Włoszech!

Bonifaccio – to legendarne miasto położone na wysokim, białym klifie od strony morza i nad malowniczym fiordem od strony lądu. Zawsze wracamy tu z dziką przyjemnością.

Rondinara i Santa Giulia – krystalicznie czysta, błękitna woda i piękne plaże… często chcecie tu zostać kilka dni. Przekonacie się sami.

Porto Vecchio – malownicze miasto w głębokiej zatoce. Polecamy na spacer tuż przed zachodem słońca i… pyszną pizzę oraz inne dania w murach starego miasta na wzgórzu.

Lavezzi – piękny archipelag kilku wysp. Oblegana przez turystów, gdzie warto pójść na spacer do latarni morskiej. Jeśli Lavezzi będzie niedostępna z powodu pogody lub tłoku odkryjemy przed Wami nasz sekret… inną piękną zatokę.

Oczywiście na naszej trasie znajdzie się wiele miejsc, których nie będziemy opisywać. Zobaczymy, które z nich uda się odwiedzić w jednym rejsie.

Więcej szczegółów o pozostałych terminach w spisie rejsów.

Trasa

Olbia – Costa Emeralda – La Maddalena – Lavezzi – Rondinara – Bonicafio – Tavolara – Olbia

Trasa rejsu Sardynia i Korsyka mapa rejsu po Seszelach Europy

Jacht

Nasz wyśmienicie wyposażony egzemplarz to wersja posiadająca 4 kabiny dwuosobowe z płaskimi kojami, elektryczne toalety, powiększony bank akumulatorów Litowych (LiFePO4). Wydajną odsalarkę, panele słoneczne 1500W, elektronikę B&G, AIS CLASS Bradar, dwie lodówki i zamrażarkę oraz wiele innych przydatnych oraz zwiększających komfort i bezpieczeństwo elementów wyposażenia.

Dodatkowo: ekspres do kawy, płyta indukcyjna, przetwornica (230V) do ładowania aparatów, laptopów i innych urządzeń, oraz wiele innych udogodnień. Mamy też pralkę, żelazko i deskę do prasowania ;)

Pełne informacje o naszym jachcie znajdziesz TUTAJ.

Kapitan

Kapitanem na rejsie będzie Jan Domański.

Stronę relaksacyjną poprowadzi Aleksandra Śwostow – podróżniczka, joginka, pilotka wycieczek

Współzałożycielka marek „Pani ma relaks” oraz „Akademia relaksu”, pilotka wycieczek, autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana.pl, certyfikowana nauczycielka jogi, fascynatka tajników umysłu zgłębiająca filozofię mindfulness, techniki regulacji emocji i mądrość ciała.

Doświadczenie w organizacji dobrych doświadczeń zdobywała przez wiele lat pracy w sektorze turystycznym, prowadząc zarówno wyjazdy przygodowe po krajach Azji Południowo-Wschodniej, jak i duże wydarzenia integracyjne i motywacyjne dla firm.

Cena zawiera

  • noclegi na jachcie
  • usługi skippera
  • pościel
  • gaz do kuchenki
  • szkolenie z obsługi jachtu
  • fotorelację z rejsu – zerknij do sekcji “Tu byliśmy”
  • 7 sesji jogi z certyfikowaną instruktorką;
  • 3 sesje medytacji prowadzonych;
  • 2 sesje warsztatów oddechowych;
  • 1 sesję relaksacji w dźwiękach;
  • propozycję jadłospisu kuchni jachtowej ułożoną przez dietetyka;
  • skrypt z wiedzą dotycząca tematyki warsztatów (w wersji cyfrowej).

Cena nie zawiera

  • wyżywienia, opłat portowych i paliwa – ok. 150-180 EUR/os. – zbierane na jachcie, rozliczane po rejsie przez załogę
  • kaucji zwrotnej – 100 EUR/os. – zwracanej po rejsie
  • sprzątania końcowego – 180 EUR/załogę
  • części “lądowej” wyjazdu, wycieczek lądowych, wydatków własnych
  • transportu na miejsce – mamy znalezione optymalne loty
  • wydatków własnych na lądzie

Płatności

50% przy podpisywaniu umowy, reszta na 6 tygodni przed rejsem

Bardzo dogodne loty z Polski do Olbii liniami Ryan Air lub WizzAir (oraz innymi) lub do/z Cagliari i Alghero.
Na dzień 21.02.2024r. loty w dwie strony to koszt 554PLN.
Pomagamy w znalezieniu optymalnych lotów.

W czerwcu pogoda na Sardynii i Korsyce jest idealna. Temperatury zdecydowanie rozpieszczają, nie ma jeszcze ani upałów, ani tłumów – naszym zdaniem jest to najlepszy okres do żeglowania tutaj.

Nie musisz mieć doświadczenia żeglarskiego!

Po rejsie istnieje możliwość otrzymania opinii z rejsu PZŻ i RYA

Dlaczego z nami?

Pływamy w kameralnym gronie, a na pokład zabieramy tylko 6 gości.
Dbamy o Wasz komfort jak nikt inny!

Pływamy super zadbanym i rewelacyjnie wyposażonym jachtem o długości ponad 16m. > Poznaj Pielgrzyma

Na Sardynii i Korsyce pływamy od 14-tu lat i znamy tu niemal każdą zatoczkę!

A po świecie przepłynęliśmy z Wami już ponad 210 000 mil morskich!

Ktoś zapytał czemu nasz rejs jest o 10% droższy od konkurencji? Bo oferujemy 25% więcej miejsca :)

Informacje

Akwen:
Sardynia i Korsyka
Termin:
25.08. - 01.09.2025.
Ilość dni:
7
Wolne miejsca:
4 miejsca
Kapitan:
Jan Domański
Cena:
999 EUR

Inni o nas

Co mowią ci, którzy już z nami żeglowali

Do skorzystania z oferty OrtemSails zachęciły nas pozytywne opinie oraz - co było nie mniej ważne dla nas - szybka reakcja firmy z odpowiedzią na nasze zapytanie dotyczące wybranego rejsu. Musimy przyznać, że Skiper Janek (...)

Gosia i Piotr, Grecja

Jak dla mnie wszystko super, dzięki za fajny tydzień na morzu. Idealnie wyważone proporcje między pływaniem (dużo) i czasem na postojach (akurat). Fajna atmosfera, bez niepotrzebnej "kapitańskiej bufoniady". Dużo swobody dla załogi (...)

Krzysiek

No i znowu popłynąłem z Ortemsails, tym razem przez Atlantyk. 3200 mil miłego i bezpiecznego żeglowania. Pod koniec było trochę gorąco (do 39,5C , trochę mało piłem), chociaż spocony i osłabiony w koi wiedziałem że Jasiek (...)

Leszek, rejs przez Atlantyk

Rejs Pielgrzymem to czysta przyjemność. Jacht duży, komfortowy, świetnie się prowadził, bardzo dobrze wyposażony. Sauna jest :) aczkolwiek ostatecznie nie korzystaliśmy, ponieważ pogoda nam bardzo dopisała. (...)

Marta i Sebastian, rejs Hiszpania

Z mojej strony jest dla wszystkich jedno mega wielkie DZIĘKUJĘ :) Dla Jana - organizatora:) - za pomysł i jego realizację; bardzo dobry kontakt przed wyjazdem i cierpliwe odpowiadanie na wszelkie pytania, za elastyczne podejście (...)

Lucy

Pozostałe rejsy

Zobacz co jeszcze możemy Ci zaoferować

Wielkanocne -20%
Rejs Sycylia – Wyspy Liparyjskie – Sardynia
Termin:
24.05 - 03.06.2025r.
Ilość dni:
11
Wolne miejsca:
2 miejsca
Sardynia w najlepszym sezonie
Rejsy Sardynia i Korsyka – czerwiec 2025
Termin:
09 - 16.06.2025
Ilość dni:
7
Wolne miejsca:
4 miejsca
Lipcowe Seszele Europy
Rejsy Sardynia i Korsyka – lipiec 2025
Termin:
21-28.07.2025r.
Ilość dni:
7
Wolne miejsca:
dostępne
Rejsy na zamówienie

Nie znalazłeś(aś) rejsu dla siebie?

Zorganizujemy dla Ciebie rejs na dowolnym akwenie i w dowolnym terminie. Daj nam znać - poszukamy najlepszej opcji.
Seszele Europy - sierpień
Rejsy Sardynia i Korsyka – sierpień 2025
Termin:
4 terminy w sierpniu
Ilość dni:
7
Wolne miejsca:
dostępne
Wielkanocne -15% tylko do lanego poniedziałku
Sardynia i Korsyka – wrzesień 2025
Termin:
4 terminy we wrześniu
Ilość dni:
7
Wolne miejsca:
dostępne
Wyprawa na zachód 2025
Wyprawa na zachód 2025 – Sardynia – Majorka
Termin:
06-15.10.2025.
Ilość dni:
9
Wolne miejsca:
dostępne
Wyprawa na zachód 2025 - etap II
Wyprawa na zachód 2025 – Majorka – Gibraltar
Termin:
15-25.10.2025.
Ilość dni:
10
Wolne miejsca:
6 miejsc
Crossing Atlantyku
Rejs przez Atlantyk 2025
Termin:
25.11-21.12.2025.
Ilość dni:
27
Wolne miejsca:
2 miejsca

Zapisz się

Wypełnij formularz i zarezerwuj miejsce

Pola umożliwiające dodanie kolejnych Uczestników, będa pojawiać się automatycznie, kiedy zaczniesz wypełniać kolejne rubryki. Jeżeli dodałeś(aś) już wszystkich Uczestników, nie wypełniaj ostatniego pola na to przeznaczonego. Formularz umożliwia zapisanie na rejs do 6 osób.

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Logo Ortem Sails
Realizacja: iwebyou.studio

Zapisz się do newslettera Ortem Sails...

...i jako pierwszy(a) otrzymuj informację o nowych rejsach w ofercie, promocjach i o tym, co słychać w Ortem Sails!
Krótko mówiąc... bądźmy w kontakcie!
Aha... Obiecujemy nie spamować!